Ojciec Pio do Chorych

Refleksje ze spotkań modlitewnych

Czcicieli Świętego Ojca Pio

Pierwszy raz spotkałam się ze Wspólnotą Czcicieli św. o. Pio w Kościele pw. św. Wojciecha w Poznaniu. Było to we wrześniu 2000 roku. To właśnie tam powstała Fundacja Dom Ulgi w Cierpieniu, w której powstaniu uczestniczyłam. Chociaż od tego czasu minęło już ponad siedem lat i nie ma jeszcze Domu zbudowanego z cegieł, są jednak więzi międzyludzkie, które niejako go tworzą, pomagając przetrwać choroby, strapienia duchowe i inne przeciwności losu.

Podobna Wspólnota, gromadząca Czcicieli św. Ojca Pio z dwóch nowotomyskich parafii, spotyka się 23-go dnia miesiąca w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu. Wtedy uczestniczymy w uroczystej Mszy świętej, poprzedzonej modlitwą różańcową oraz w nowennie zanoszonej przez Jego wstawiennictwo. Składamy również osobiste intencje wypisane na kartkach. Na zakończenie Mszy św. ze szczególnym wzruszeniem przyjmujemy błogosławieństwo Pana Jezusa, czując jednocześnie obecność św. o. Pio, którego relikwie możemy uczcić.

Swoimi doświadczeniami z moich dotychczasowych kontaktów ze Wspólnotami Czcicieli św. o. Pio w Poznaniu i Nowym Tomyślu miałam okazję podzielić się na zakończenie rekolekcji adwentowych w Parafii pw. św. Wojciecha w Borui Kościelnej. Jako owoc rekolekcji i z inicjatywy ks. prob. Krystiana Grabijasa, w Borui Kościelnej powstała kolejna Grupa Modlitewna. Czciciele św. o. Pio spotykają się tam co drugi czwartek miesiąca.

Będąc członkami Grup Modlitewnych Ojca Pio, powinniśmy pamiętać, że On uczył nas nie tylko pobożności i ofiarności, ale przede wszystkim pokory w wypełnianiu woli Bożej. Czas choroby i cierpienia jest bardzo trudnym doświadczeniem dla każdego. Spotkania modlitewne powinny więc owocować służbą na rzecz cierpiących i tworzeniem pozytywnych więzi międzyludzkich, pomocnych w przetrwaniu trudnych chwil. Powinny też w efekcie sprzyjać powstaniu Domu Ulgi w Cierpieniu, poprzez włączenie się w działalność Fundacji, jaka już powstała w Poznaniu.
Szpital Ojca Pio żyje modlitwą.

Renata z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu, grudzień 2007r.